Rodzaje kuponów w kolarstwie w zakładach bukmacherskich

Oferta na kolarstwo czy to szosowe czy przełajowe czy MTB jest dość uboga, jeżeli mówimy o polskich legalnych bukmacherach.

Tak naprawdę oferta na kolarstwo MTB jest bardzo rzadko spotykana. Do czynienia z nią mamy właściwie tylko podczas największych imprez w sezonie, takich jak Mistrzostwa Świata czy też Mistrzostwa Europy. Zazwyczaj oferta skierowana jest na zwycięzców takiego wyścigu. Rzadko możemy spotkać pary h2h na kolarstwo MTB.

Jak sprawa ma się w kolarstwie przełajowym?

Rzecz ma się troszkę inaczej. Mianowicie oferta wystawiana jest na wyścigi, które są transmitowane w telewizji. Czyli również nie jest to zdarzenie zbyt częste, jednak z pewnością oferta na przełaje, jest szersza od MTB. Gdy taka oferta już się pojawi to jesteśmy w stanie choćby na STS czy Fortunie obstawić pary h2h. Często się zdarza, że pary są wystawione na najlepszych zawodników w stawce. Rzadkością jest oferta na zawodników mniej liczących się w wyścigu.

Sytuacja w kolarstwie szosowym

Tutaj oferta jest zdecydowanie najszersza. Tak naprawdę większość wyścigów z kalendarza UCI są dostępne u polskich bukmacherów. Zarówno STS, Fortuna, Forbet czy też ewinner posiadają dość szeroką ofertę na takie zdarzenia. Możemy u nich obstawiać zarówno pary h2h jak i na zwycięzce etapu czy też całego wyścigu.

Podczas wyścigów mniej ważnych zazwyczaj dostępne mamy dla siebie 10 par h2h (czyli po prostu zestawienie dwóch zawodników) oraz szeroką ofertę na zwycięzce etapu/wyścigu. Inaczej sytuacja ma się podczas wyścigów monumentalnych, czy wielkich Tourów jak Tour de France, Giro czy Vuelta. Podczas takich wyścigów oferta jest szersza. Dostępne mamy około 15 par h2h, oczywiście Polscy bukmacherzy zazwyczaj kopiują je od siebie i każdy ma bardzo podobną ofertę. Niekiedy jednak na STS możemy znaleźć zakładkę “zakłady specjalne” – tam czasem możemy obstawiać różnice czasowe pomiędzy zwycięzcom, a drugim zawodnikiem oraz gdy startuje określona liczba Polaków (np. Tour de Pologne) możemy obstawić najlepszego z nich.

Czy kolarstwo możemy obstawiać “na żywo”?

Tak, zdarza się, że niektórzy Polscy bukmacherzy wystawiają oferte live. Jest to zazwyczaj Fortuna oraz czasem Forbet i Betclic. Oferta live pojawia się jednak tylko podczas najważniejszych wyścigów. Fortuna stara się rozszerzać swoją ofertę live. Podczas Tour de France live możemy obstawiać nie tylko pary h2h, czy zwycięzce etapu, ale również kto wygra daną premię górską.

Oferta niewątpliwie rozszerza się, a najlepszą na rynku może pochwalić się Fortuna oraz STS.