Czy zakłady bukmacherskie są dla każdego?

Odpowiedź na pytanie “Czy zakłady bukmacherskie są dla każdego?”, to odpowiedź która ma dość wiele oblicz. Mowa tu dokładnie o tym, że istnieją ludzie, których hazard wciągnie i to do końca, czyli będą się zapożyczać, po to by móc dalej obstawiać. Istnieją też gracze zwani miłośnikami, którzy obstawiają te akceptowalne sumy pieniędzy i to tylko wtedy gdy trwają te wybitnie ciekawe imprezy sportowe, w których biorą udział popularne gwiazdy sportu. Dla miłośnika takie obstawianie to raczej ciekawy dodatek. Inne podejście do tego typu zagadnień ma analityk, czyli osoba, która analizuje statystyki, po to by wytypować pewniaka na którym może zarobić dość wiele. Takiego analityka interesuje głównie ten czysty zarobek i szybka droga do takowego zarobku.

Rola bukmachera.

Wielu z nas doskonale wie, że typowy bukmacher co jakiś czas dodaje te dodatkowe utrudnienia, po to by uniemożliwić grę zarobkową. Mowa tu dokładnie o tym, że tak jakby zmusza graczy do obstawiania bardziej ryzykownych zakładów, czyli do tego by bardziej ryzykowali te dwa lub trzy razy w tygodniu. Bukmacherzy dodają też inne opcje, czyli możliwość obstawiania w czasie rzeczywistym. w takim obstawianiu też tkwi pewnego rodzaju czar bo to znacznie więcej opcji. Tryb rzeczywisty to zmieniające się notowania drużyn, czyli notowania drużyny wygrywającej spadają im bardziej zwycięstwo tej drużyny staje się pewniejszym. Teoretycznie tego typu opcja jest dla każdego, ale niektórzy nie potrafią się powstrzymać i błędnie oszacowują ryzyko, czyli przegrywają spore pieniądze i to nagle. W przypadku takich graczy bez hamulca nie ma tego momentu powiązanego z odpuszczeniem. Jednym słowem przegrali i pojawia się ta chęć szybkiego odrobienia strat, to się raz udaje, a innym razem nie, a bukmacherzy dodatkowo cały czas komplikują te zakłady.

Jakie podejście ma analityk?

Analityk jeśli chodzi o obstawianie to ma proste podejście. niemal nieustannie szuka tego najprostszego patentu na grę zarobkową, czyli zmienia bukmachera na tego, który daje te o wiele ciekawsze możliwości na grę zarobkową, bo bukmacherzy nieustannie kombinują. Z jednej strony chcą oni przyciągać tych nowych graczy, a z drugiej nie chcą mieć tych, którzy prawie nie ryzykują i grają niemal cały czas zarobkowo. Rzecz jasna bywa też i tak, że taki analityk jest tolerowany przez dłuższy czas, bo bywają czasy, w których to bukmacher walczy o obstawiających i to za pomocą zmiany zasad na te znacznie atrakcyjniejsze. Zwiększanie szans na wygrane przyciąga ludzi, ale taka sytuacja nie może trwać zbyt długo, bo bukmacher musi zarabiać na zakładach.