Czy można obstawić sporty ekstremalne u bukmachera?

Dla niektórych z nas odpowiedź na pytanie “Czy można obstawić sporty ekstremalne u bukmachera?”, brzmi “Tak”, a u innych jest to stanowcze “Nie”. Rzecz jasna w tym wszystkim nie chodzi wyłącznie o kwestie powiązane z legalnością dyscyplin ekstremalnych, bo ekstremalne zjazdy na rowerze zjazdowym powiązane ze skokami i akrobacjami są legalnymi w wielu krajach świata, ale ich obstawianie u bukmachera to już “Tabu”, czyli wiele osób obstawia wynik u zagranicznego bukmachera i kompletnie nie mówi o tym, że obstawia. W tym wszystkim chodzi o to, że przyznanie się do takiej gry to potem takie powszechne uznawanie za dziwaka w oczach tej bliższej i dalszej rodziny, a nawet wśród znajomych i dlatego wielu obstawia dyscypliny ekstremalne bez zbędnego rozgłosu.

Kwestie związane z legalnością

Wszystkie te zagadnienia związane z legalnością obstawiania sportów ekstremalnych też są ważne, czyli w kraju “A” jest to niedozwolone, ale już w kraju “B” jest to w pełni legalne. Dlatego też obywatel kraju “A” może obstawiać za pomocą internetu w kraju “B”, a zyski legalnie są przelewanymi na jego konto bankowe w rodzinnym kraju. Tak postępuje wielu graczy i co najważniejsze bukmacherzy też próbują obejść przepisy dotyczące typów legalnego hazardu, a obejście to ułatwia sieć, czyli portale społecznościowe i cała reszta internetu. Mowa to dokładnie o tym, że strony internetowe są powszechnie dostępne, choć przypisanymi są do krajów, w których działają serwery. Bardzo wiele znaczy też i to, że takie obstawianie za pomocą sieci teoretycznie jest nieograniczoną opcją, czyli obstawiać może każdy kto ma dostęp do internetu. W tym tkwi właśnie czar omijania przepisów, bo formalnie dany gracz obstawia poza granicami własnego kraju i w tym tkwi wielki plus, bo robi to tam, gdzie jest to możliwe.

Czy Tabu jest takie istotne?

Wielu ludzi nie przyznaje się do tego, że obstawia dyscypliny ekstremalne u bukmachera, bo boją się tego jak to odbiorą ich bliscy. Tego typu Tabu nie znika ze społeczeństw i to nawet po setkach lat. Bardzo wiele znaczy też i to, że mieszkańcy pewnych krajów nawet starają się o to by taki hazard zanikał. w tych krajach otwarcie mówi się o tym, że hazard to takie samo uzależnienie jak dragi, czy alkohol i co najważniejsze normą jest tam ukazywania hazardu jako czegoś złego. Dlatego ludzie obstawiający dyscypliny ekstremalne u bukmachera będą się tam ukrywać. W praktyce oznacza to takie bardzo ostrożne i raczej okazyjne obstawianie, bo przed częścią rodzin bardzo trudno ukryć znaczne przegrane w hazardzie internetowym.